פרסומים - ספרים

האם הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא בר פתרון?

תקצירי דיוני כנס, מעלה החמישה, 22-23 ביוני, 2001 

 תמר הרמן ואפרים יער (עורכים)

1999, 134 עמודים

25 ש"ח

Scan Pic0004

קרא עוד...

אויבי, מורי

uria-coverמאת אוריה שביט ואופיר וינטר

2013, 238 עמודים, 89 ש"ח (בהוצאת הקיבוץ המאוחד ומרכז תמי שטינמץ)

הפרסום מציע תזה השוואתית חדשנית על גישות אסלאמיסטיות וליברליות ערביות כלפי התנועה הציונית, ישראל ותהליכי השלום והנורמליזציה. הספר משלב בין סקירות היסטוריות פנורמיות ודיונים אנליטיים ומדגים את התפקיד הכפול שמילאה מדינת היהודים בהגות של זרמים אידיאולוגיים מתחרים ועוינים בחברות הערביות.

קרא עוד...

השפעת הכיבוש על החברה הישראלית

בעריכת דניאל בר טל ויצחק שנל

2013, 488 עמודים, בהוצאת הספרים של האגודה הישראלית למדע המדינה ובתמיכת מרכז תמי שטינמץ למחקרי שלום. 

(111 ש"ח - לרכישה בחנויות הספרים)

kibush cover bartal front

הספר הזה הוא קובץ מאמרים מאת טובי החוקרים בארץ בתחומי מדעי החברה, הרוח והמשפט שדנים בהשפעת הכיבוש על החברה הישראלית. המסקנה העיקרית העולה ממאמרי הספר היא שהכיבוש היה לגורם מכונן בעיצובה של החברה הישראלית מחדש. השפעות אלה נוגעות להבניה מחודשת של הזהות הישראלית, של אופי המשטר בישראל, של מבנה החברה, ושל איכות החיים של האזרחים החיים בארץ. לדעת הכותבים מדובר בשינוי מהותי בלי שמתקיים סביבו שיח ציבורי רציני וכולל. כדי לפתוח את השיח הזה הכותבים מצביעים על השינויים העיקריים שחלו בחברה עקב הכיבוש והשליטה בשטחים, ועל המנגנונים המרכזיים המאפשרים את קיומם לאורך זמן.

קרא עוד...

התיישבות ועיצוב גבולות ישראל

 

gvolotcover

אפרים לביא, עורך

2009, 70 עמודים, 30 ש"ח

הניסיונות להגיע להסדר עם הפלסטינים על חלוקת הארץ, או לקבוע באופן חד–צדדי את הגבולות, שהקמת חומת ההפרדה בין ישראל לבין הגדה המערבית נכרכה בכך, החזירו לשיח הציבורי את שאלת הזיקה שבין התיישבות ועיצוב גבולות המדינה.

קרא עוד...

תתי-קטגוריות